Podwyższony poziom kreatyniny i dieta dla 82-latka

Witam, opiekuję się Dziadkiem (82l.). Jak większość ludzi w tym wieku bierze dużo leków. Ostatnie wyniki wskazały RBC, HGB i HCT poniżej normy, natomiast kreatynina znacznie ją przerosła (179,73umol/l). Staram się aby posiłki były urozmaicone z przewagą potraw gotowanych, dużo warzyw, ryby - przynajmniej raz w tygodniu, owoce. Proszę o poradę, czy zwiększenie produktów bogatych w wit. C i żelazo, pozwoli mi na wyrównanie w/w wartości? W skrócie, co i ile jeść, aby pomogło a nie zaszkodziło.

Witam, sprawa nie jest taka prosta, należy bardzo ostrożnie postępować z produktami białkowymi, lekarz powinien określić dobową dozwoloną podaż białka oraz płynów dla Pani Dziadka.Dopiero po tych ustaleniach będzie można podać konkretne ilości produktów.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl