Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta wysokobiałkowa a siłownia i praca fizyczna

mam 192 cm wzrostu i waze 90 kg chce stosowac diete wysokobialkoa pracuje fizycznie i chodze na silownie potrzebuje diety wysokobialkowej z doborem posilkow
ponad rok temu

Leczenie otyłości brzusznej

Na wystąpienie otyłości brzusznej bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. U kobiet udział w jej powstaniu mają m.in. zaburzenia równowagi hormonalnej czy menopauza. O tym, jak wygląda leczenie otyłości brzusznej, wypowiada się prof. Wojciech Drygas.

Witam,
Proszę pamiętać o tym, że dieta powinna dostarczać białek w odpowiedniej proporcji do pozostałych składników, tj. tłuszczów i węglowodanów. Przy zwiększonej aktywności fizycznej wskazana jest większa podaż wszystkich tych składników a nie tylko białek. Nadmiar białka w stosunku do pozostałych składników obciąża organizm, głównie nerki i wątrobę, a także powoduje zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej (zakwasza organizm).
Zwiększoną ilość białka uzyskamy poprzez spożywanie produktów takich jak chude mięso, ryby, jajka, chudy nabiał, rośliny strączkowe czy orzechy. Należy przy tym dostarczać odpowiednio dużej ilości węglowodanów będących głównym źródłem energii (źródłem są głównie produkty zbożowe) oraz tłuszczów dobrej jakości (oleje, tłuste ryby, pestki, orzechy itp).
W celu ustalenia szczegółowego jadłospisu można się zgłosić do dietetyka w swoim miejscu zamieszkania.
Pozdrawiam, Klaudia Rączkowska

0

Witam serdecznie,
Zdecydowanie odradzam diety bardzo wysoko białkowej! Dieta taka zakwasza nasz organizm, może przyczynić się również do problemów z nerkami i innych komplikacji zdrowotnych. Proponuje dietę pełnowartościową i urozmaiconą. Przed siłownią (około 1-2h) oraz po siłowni do 30min owszem należy spożyć większą zawartość białka ale w połączeniu z węglowodanami. Należy ograniczyć spożycie tłuszczu! Białko musi być spożywane z umiarem!
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy