Poziom kreatyniny i mocznika a konieczność pilnej konsultacji z lekarzem

Witam, poziom kreatyniny 1,62 mg/dl eGFR 43,8 ml/min/1,73 m2 mocznik 46 mg/dl Czy jest potrzebna pilna konsultacja z lekarzem ?

Witam.

Na pewno jest konieczna konsultacja z internistą lub nefrologiem.
Czy pilna to zależy jak wyglądały poprzednie wyniki badań i czy mamy do czynienia z ostrym uszkodzeniem nerek, czy też raczej z przewlekłą chorobą nerek w przebiegu np. nadciśnienia tętniczego, cukrzycy itd.
Ważne jest także jakie są inne choroby współistniejące, czy występują jakieś nowe dolegliwości, jakie są przyjmowane leki oraz jakie są wyniki innych badań.