Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poziom BMI i wyniki badań glukozy, kreatyniny i cholesterolu

Witam od wielu lat próbuję się pozbyć zbędnych kilogramów (w chili obecnej BMI 35). Dodam, że w dzieciństwie miałam niedowagę. czy te wyniki mogą wskazywać na problem z pozbyciem się zbędnych kilogramów ? badań glukoza na czczo - 104 mg/dl po obciążeniu glukozą po 2 h - 129 mg/dl; Kreatynina 0,7 mg/dl eGFR >90 ml/min/1,73 m2; Insulina 16,1 uIU/ml, 136,4 (test obciążenia glukozą), cholesterol całkowity 207 mg/dl, HDL 61 mg/dl, LDL 131 mg/dl, trójglicerydy 73 mg/dl
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Badanie cholesterolu

Badanie cholesterolu pozwala ustalić stopień ryzyka chorób układu sercowo ? naczyniowego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, informuje, jakie działania należy podjąć, aby podczas poddawania się temu badaniu, uzyskany wynik był rzeczywisty.

Witam. Wyniki badań wskazują na upośledzoną tolerancję glukozy i zbyt wysoki poziom cholesterolu - jest to wynik otyłości. Brak spadku masy ciała prawdopodobnie przyczyni się w najbliższym czasie do rozwoju cukrzycy, dlatego sugerowałabym konsultację z dietetykiem który przygotuje dla Pani odpowiedni program odchudzania się. Konieczne jest również podejmowanie systematycznego wysiłku fizycznego. Dodatkowo warto ocenić funkcję tarczycy (poziom TSH) i zweryfikować czy problemy z odchudzaniem się nie są spowodowane niedoczynnością gruczołu.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy