Wysoki poziom prolaktyny i zespół pustego siodła

Witam,mam bardzo wysoka prolaktyne, zeapol pustego siodla stwierdzony wiele lat temu i policystyczne jajniki,czekam na rezonans przysadki. Chcialbym zeby ktos mi odp na pytanie co powinnam jesc jaka diete stosowac przy moich problemach hormonalnych aby moc sobie tym w jakikolwiek sposob pomoc. Przytylam 17kg od wrzesnia a jestem b aktywna fizycznie.

Dieta ma jedynie znaczenie jeżeli chce Pani zrzucić zbędne kilogramy - proponuję fachową poradę dietetyczną

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

Pani kłopoty hormonalne spowodowały przyrost wagi, prawdopodobnie znacznie obniżył się Pani metabolizm. Do czasu badania przysadki proszę stosować dietę niskokaloryczną tak aby więcej już nie tyć. Dietę ułoży Pani w pobliskim gabinecie.

Pozdrawiam