Wysoki poziom TSH a możliwość odłożenia wizyty endokrynologa w czasie

wita,.chcialam zapytać czy przy podwyaższonym TSH do 10,00 uIU/ML przy normie do 4,20 mogę zaczekać z wizytą u endokrynologa do marca 2015 ze wzgl.na takie kolejki w naszej przychodni.Pozdrawiam

Lek. Marta Gryszkiewicz

Może Pani, jednak sugeruję z wynikiem TSH udać się do lekarza rodzinnego i poprosić o wdrożenie podstawowej dawki Euthyroxu - 25ug. Lekarz będzie zmuszony wypisać go na 100% (lek na receptę), jednak cena za opakowanie jest niska - kilkanaście złotych. Dzięki temu do czasu wizyty będzie już Pani zabezpieczona przed postępem choroby. Warto także przed wizytą w marcu wykonać powtórne oznaczenie TSH (jeśli zacznie Pani stosowanie Euthyroxu). Na konsultację endokrynologiczną należy zabrać komplet wyników badań.