Wysoki poziom TSH i przyjmowanie Euthyrox

Witam. Podczas kontrolnych badań wyszło że mam wysoki TSH 12.061 i dostałem euthyrox 50. Wszystko byłoby ok gdyby nie fakt że pracuję w systemie 4-brygadowym - co 2 dni inna zmiana i ciężko mi brać o jednakowej porze, a do tego na czczo ten lek. Proszę mi powiedzieć ile godzin przed zażyciem euthyrox-u powinienem nie jeść żeby lek się dobrze wchłaniał i czy można brać jednak o różnych porach gdyż u mnie czas snu co 2 dni wypada zdecydowanie inaczej :) i mówienie rano na czczo tu nie pasuje.

Dzień dobry,

Euthyrox można przyjmować zarówno rano na czczo (min. 30 min przed posiłkiem), jak i w godzinach wieczornych - takie dawkowanie preferuje się znacznie rzadziej - lek wówczas należy zażyć min. 4 godziny po ostatnim posiłku, tak, aby mógł dobrze się wchłonąć. Czas półtrwania leku zależy od stanu czynnościowego tarczycy i w hipotyreozie wynosi ok. 9-10 dni, w eutyrozie 3-7 dni, a więc nie wyrządzi sobie Pan krzywdy, jak będzie Pan w miarę konieczności spowodowanej różnymi godzinami pracy zmieniał co jakiś czas porę dawkowania leku.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz