Wysokie ciśnienie i częste bóle głowy u 17-latka

Moj syn ma 17 lat . Od dłuzszego czasu ma wysokie ciśnienie i często boli go głowa.Głównie wtedy kiedy ciśnienie wynosi 152/69. Mierzę mu w ostatnich dniach i praktycznie zawsze jest to samo. Spada najczęściej po długim spacerze tak jak ostatnio z 152/67 na 135/68. proszę o wskazówki

proszę koniecznie udać się do lekarza , najlepiej do kardiologa , nie czekać!! Proszę dopytać syna czy nie używa jakiś dopalaczy, itp. ciśnienie 152 u tak młodego chłopca to zbyt wysokie i stąd te bóle głowy, trzeba znaleźć przyczynę ( nerki? serce? tarczyca? ) trzeba mierzyć ćiśnienie 2 x dziennie , zapisywać i pokazać lekarzowi przy wizycie , konieczne badanie EKG, USG brzucha , badanie krwi na elektrolity, badanie moczu.