Wysokie ciśnienie i usunięta nerka z powodu torbielowatości a ryzyko powikłań w przypadku ciąży

Mam usunięta nerkę z powodu torbielowatosci,na drugiej mam dwie które się nie powiększają od kilku lat. Mam również wysokie ciśnienie 146/124 i wyższe. Po wizycie u ginekologa lekarz powiedział że nie przeżyje ciąży przy tej chorobie i nie powinnam już rodzic. Chce zaznaczyć że już po operacji urodziłam dwójkę zdrowych dzieci bez żadnych powikłań. Chciałam zapytać czy to możliwe. Pozdrawiam Viola

Witam,
proponuję zasięgnąć porady u drugiego ginekologa.
Nie jestem w stanie Pani zagwarantować prawidłowego przebiegu kolejnej ciąży.
Rzeczywiście, jest Pani znacznie obciążona.
Ciśnienie tętnicze musiałoby być pilnie kontrolowane w czasie ciąży jak i dieta nie obciążająca nerek.