Wysokie ciśnienie tętnicze

Od pewnego czasu moje ciśnienie tętnicze dochodzi do 165/100 biorę leki i tak naprawdę raz jest dobre a za jakiś czas skacze mam dolegliwości pod prawym żebrem piecze mnie mam nudności w ustach czuję tak jak by ropę lekarz pierwszego kontaktu stwierdził nie strawność żołądka dał skierowanie na krew na podstawowe badanie krwi okazało się w normie nie znam się na medycynie ale uważam że powinni mi zrobić badanie krwi Ob czy coś takiego na stany zapalne Myślę że są to kamieni na woreczku pomocy

Witam,
Proszę raz jeszcze udać się do lekarza pierwszego kontaktu i powiedzieć o swoich podejrzeniach. Warto poprosić również lekarza o skierowanie na badania krwi pod kątem lipidogramu i parametrów wątrobowych. Jeśli ma Pan nadwagę - tym bardziej zalecam wymienione wcześniej badania.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka