Częste bóle głowy i wysokie ciśnienie krwi

Witam, mam 25 lat i jestem kobietą. Od paru miesięcy miewam częste bóle głowy, jestem senna i ciągle zmęczona, ciśnienie krwi mam także cały czas podwyższone 145(150)/100, a oprócz tego miewam bóle nerek oraz często oddaje mocz, zwłaszcza w nocy. Miesiąc temu wykryto u mnie anemie. Dodam też, że w przeszłości miałam problemy z tarczycą, ale około miesiąca temu badanie usg nie wykazało niczego niepokojącego. Czy to jest nadciśnienie tętnicze lub choroba nerek?? Dziękuję za odpowiedź. Ania

Witam serdecznie,

Takie wartości ciśnienia tętniczego krwi jak u Pani pozwalają na postawienie rozpoznania nadciśnienia tętniczego krwi. Objawy, które się u Pani pojawiły najprawdopodobniej mają związek z podwyższonymi wartościami ciśnienia tętniczego krwi.
Jedną z przyczyn nadciśnienia tętniczego krwi są choroby naczyń nerkowych. Aby znaleźć przyczynę nadciśnienia tętniczego należy wykonać badania. Powinna udać się Pani na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam