Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Częste bóle głowy i wysokie ciśnienie krwi

Witam, mam 25 lat i jestem kobietą. Od paru miesięcy miewam częste bóle głowy, jestem senna i ciągle zmęczona, ciśnienie krwi mam także cały czas podwyższone 145(150)/100, a oprócz tego miewam bóle nerek oraz często oddaje mocz, zwłaszcza w nocy. Miesiąc temu wykryto u mnie anemie. Dodam też, że w przeszłości miałam problemy z tarczycą, ale około miesiąca temu badanie usg nie wykazało niczego niepokojącego. Czy to jest nadciśnienie tętnicze lub choroba nerek?? Dziękuję za odpowiedź. Ania  

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam serdecznie,

Takie wartości ciśnienia tętniczego krwi jak u Pani pozwalają na postawienie rozpoznania nadciśnienia tętniczego krwi. Objawy, które się u Pani pojawiły najprawdopodobniej mają związek z podwyższonymi wartościami ciśnienia tętniczego krwi.
Jedną z przyczyn nadciśnienia tętniczego krwi są choroby naczyń nerkowych. Aby znaleźć przyczynę nadciśnienia tętniczego należy wykonać badania. Powinna udać się Pani na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam
 

Specjalista chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy