Wysokie ciśnienie u 41-latka

Witam od paru dni mam problem z ciśnieniem przed chwilą mierzyłem 216/152 puls 93 , czym to może być spowodowane ? mam 41 lat nigdy nie chorowałem , nie pale , alkohol czasami duże ilość piwa czy w tym jest problem?

Witam serdecznie. Przyczyn może być wiele. Warto jednak w tym momencie skontaktować się z lekarzem który przeprowadzi bezpośrednie badanie oraz będzie mógł wdrożyć odpowiednie leczenie.