Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysokie CRP i granulocyty

Witam! Mój syn ma cztery latka. 25.01.2010 r. wieczorem dostał wysokiej gorączki, miał 39,3. Po konsultacji i badaniu lekarskim dostał skierowanie na badania radiologiczne. Wynik badania: Pogrubiały rysunek oskrzelowo-płucny w polach przywnekowych płuc. Pozostały miąższ płucny prawidłowo powietrzny. Wnęki płucne nieposzerzone. Serce rtg w normie. Dostał antybiotyk dożylny i lek. Antybiotyk miał podawany do 31.01. Po kontroli lekarskiej zostaliśmy skierowanie na morfologie z rozmazem. Granulocyty 44,00, eozynofile 6,00, monocyty 1,00, limfocyty 49,00. Ale najbardziej niepokoi mnie CRP - 16,00 mg/l. OB po 1 h 8,00 mm/h, OB po 2 h 27,00 mm/h. Dziękuję i czekam na odpowiedź.
ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

w kontrolnym rozmazie leukocytów nieznacznie podwyższone są eozynofile, pozostałe wyniki mieszczą się w granicach normy. Podwyższone CRP i OB świadczy o procesie zapalnym. Nie znam jednak poprzednich wartości tych wskaźników, jeśli były wyższe oznacza to zdrowienie, natomiast jeśli są wyższe w badaniach kontrolnych, to znak, że infekcja nie została prawdopodobnie wyleczona i wymaga to wizyty u pediatry. Trudno mi ocenić stan zdrowia Pani syna jedynie na podstawie wyników badań, gdyż ważne są objawy kliniczne i wynik badania przedmiotowego.

Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy