Wysoki poziom OB przy CRP w normie

Co oznacza ( nie chodzi mi oczywiście o konkretną chorobe) wysokie ob przy crp w normie. Wiem, że crp szybciej rośnie j szybciej wraca do normy. Ale co w sytuacji gdy tylko ob jest podwyższone a inne badania typu usg brzucha, narządów rodnych , morfologi z rozmazem ,tsh , prób wątrobowych , moczu i wiele innych jest w normie. Dodam tylko ,że jest podejrzenie zespołu antyfosfolipidowego, no ale to choroba niezapalna. Mówię tutaj o dość sporym wyniku ob w okolicach 40- 60 po godzinie.

Są dwie postacie zespołu antyfosfolipidowego- pierwotny i wtórny. Pierwotny jest zespołem niezapalnym a wtórny w przebiegu tocznia trzewnego jest zapalny. W zapalnym może być wysokie OB a niskie CRP.