Podwyższony poziom OB i CRP

Witam, Wczoraj odebrałam wyniki badań krwi, na które lekarz skierował mnie z powodu powiększonych węzłów chłonnych pod pachami. Wszystkie współczynniki mieszczą się w normie, poza OB - 20 ( chociaż wg mojej poradni to nadal norma ) oraz CRP - 6,3. Dodam, że podczas pobierania krwi zaczynała rozwijać się u mnie infekcja górnych dróg oddechowych, lekarz stwierdził, że to jakiś sezonowy wirus. Czy podwyższone współczynniki i powiększone lekko węzły mogą być spowodowane właśnie tym wirusem?

Dzień dobry,

Teoretycznie podwyższone OB i CRP mogą wynikać z rozwijającej się infekcji. Powinna Pani dodatkowo wykonać morfologię z ręcznym rozmazem oraz rtg klatki piersiowej. Jeśli chodzi o węzły, to wszystko zależy od tego jak wyglądają w badaniu, czy są twarde, czy miękkie, czy są bolesne, czy skóra nad nimi jest zaczerwieniona, czy są przesuwalne względem skóry itd. Proszę wykonać jeszcze te badania i poprosić swojego lekarza o interpretację wyników.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz