Podwyższone OB i CRP po infekcji

Hej! Mam 11 lat. Ostatnio miałam gorączkę 38,8 stopni. I teraz miałam pobieranie krwi i wyniki wyszły złe. OB mam 66, a CRP mam 55,85. Coś się dzieje? Teraz nie mam żadnych objawów, wszystko w porządku. Co mi dolega? Strasznie się denerwuję. Dziękuję za odpowiedź! :)
11 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Zarówno OB, jak i CRP, są tzw. wskaźnikami stanu zapalnego. Ich wartość wzrasta w  większości chorób, w tym także w przebiegających z gorączką infekcjach układu oddechowego. Jeśli więc byłaś "przeziębiona", to nic dziwnego, że wartości powyższych parametrów są podwyższone. Po pewnym czasie ulegną one normalizacji.

Jeśli natomiast gorączka wystąpiła u Ciebie bez uchwytnej przyczyny, konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Powinnaś wybrać się do lekarza rodzinnego, który zbada Cię, zleci wykonanie niezbędnych badań i na tej podstawie ustali przyczynę problemu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.