O czym świadczy przesuwalny węzeł pod pachą?

Witam. Od jakiegoś czasu zaobserwowałam wyczuwalny, przesuwalny,węzeł pod lewą pachą i w pachwinach, zaraz pod skórą. Lekarz podczas badania nie stwierdził powiększenia tych węzłów. Jednak ja je wyczuwam. Wyniki krwi z rozmazem i CRP - OK. Usg piersi i cytologia też w porządku. Czy węzły mogą być wyczuwalne pod palcem bez ich powiększenia ? A może to pozostałości po przebytej infekcji ? Jak rozpoznać węzeł po-infekcyjny ? Kiedy zacząć się martwić węzłem ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Aby dokładnie ocenić węzeł konieczne byloby USG, mogą to być węzły poinfekcyjne,należy też pamiętać że węzeł może się powiększyć od ciągłego jego dotykania.
Pozdrawiam