Wysokie CRP w ciąży

Witam, chciałam się dowiedzieć o wynik CRP. W 11 tygodniu dostałam niespodziewanego krwawienia. Na początku była to bardzo jasna krew, później już gęsta i bardzo ciemna jak podczas okresu. W szpitalu zrobiono mi CRP i wynik wyszedł 24, 7. Teraz jestem w 17 tygodniu ciąży i w piątek miałam zrobione kolejne badanie CRP, i tym razem wynik wyszedł 12,4. Co może być przyczyną takiego wyniku (dodam, że nie biorę żadnych leków oprócz witamin, a czasami gdy stoję, to czuję ucisk na kręgosłup na wysokości klatki piersiowej albo na karku)? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Istnieje wiele przyczyn podwyższenia stężenia CRP, m.in. stany zapalne, choroby rozrostowe, stany nagłe,choroby układowe etc.
W Pani przypadku wzrost jest znaczny, co niepokoi zwłaszcza zważywszy na Pani stan. Doradzam niezwłoczny kontakt z lekarzem w celu szybkiego zdiagnozowania przyczyny takiego odchylenia.

Pozdrawiam