Wysokie OB u 38-latki

Po zrobieniu badań wyszło mi że mam wysokie OB 130,Co to oznacza? Mam 38 lat,jestem kobietą.

Lek. Marta Gryszkiewicz

OB jest markerem bardzo niespecyficznym i może wskazywać na wiele chorób i zaburzeń.
Należy skonfrontować wynik ze stanem klinicznym, chorobami przewlekłymi, zażywanymi lekami i dopiero na tej podstawie wyciągać wnioski i ewentualnie rozszerzać diagnostykę.
Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego.