Wysokie PSA, potem Biopsja i wynik. Prośba o interpretację wyników badań

Mam podwyższony wynik PSA, całkowity - 17,77. Mam 52 lata, jest to moje pierwsze badanie PSA, po trzech tygodniach zrobiłem drugie, wynik - 20,8. Potem jeszcze z tym wynikiem zrobiłem usg jamy brzusznej, następnie udałem się na wizytę do urologa, otrzymałem skierowanie na biopsję i zrobiłem też sobie trzeci wynik PSA – 17,68. Wynik biopsji z 24/08/2010, dokładnie z opisu: ogniskowy rozrost o charakterze neoplazji śródnabłonkowej małego stopnia (LGPIN). W wycinku nr 4, z płata lewego, dwa skupiska małych atypowych cewek (ASAP). Jak go interpretować? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć.
Skonsultuj swoje wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który zna Ciebie i ma historię Twojej choroby, wtedy będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl