Występowanie krwawienia i bóle podbrzusza przy tabletkach

Dopiero od 3 dni biorę tabletki antykoncepcyjne. Pierwszą wzięłam w pierwszy dzień okresu, więc było to dla mnie normalne, że miałam bóle podbrzusza jak podczas miesiączki. Jednak dziś od rana mam bóle, które są nie do wytrzymania. Dodam, że krwawienie nadal występuje. Jaki może być tego powód? Czy powinnam jak najszybciej umowić się do ginekologa?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak proszę udać się do ginekologa. Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Jeżeli krwawienie i bóle nie ustępują proszę udać się do izby przyjęć szpitala ginekologicznego lub wezwać pogotowie ratunkowe.