Wysuszona skóra u mężczyzny chorującego na cukrzycę typu 2

Witam! Mój mąż ma problem z nadmiernie wysuszoną skórą na łokciach i wystających kostkach na zewnętrznej stronie dłoni. Stosował rózne maści/ostatnio Clobederm/ ,ale dolegliwośc nie ustępuje. Dodam,że mąż choruje na cukrzycę II stopnia,nie stosuje insuliny,jest po operacji wszczepienia zastawek,zażywa warfin i innyne leki nasercowe. W jaki sposób poradzić sobie z bolesnymi od przesuszenia miejscami? Pozdrawiam Maria B.

Jest bardzo wiele preparatow, ktore sa w stanie zlagodzic dolegliwosci o typie przesuszenia skóry. Warto wybierac preparaty zawierajace mocznik, i kwas salicylowy (np. Pilarix lub Squamax) w nizszych stezeniach. Pamietac tez warto o czestych stosowaniu tych preparatow (kilka razy dziennie)