Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysypka - czy to może być alergia?

Od ponad tygodnia utrzymuje się na mojej skórze wysypka. Jest bardzo dziwna, ponieważ tak jakby się rozlewa. Byłam u lekarza i na pogotowiu, ale powiedzieli mi, że to ospa. Tylko, że ja już ospę przechodziłam jak byłam mała. Ale, gdyby to jednak była ospa to bym miała gorączkę, a nie mam. Poza tym zamiast znikać to ona się jeszcze bardziej rozprzestrzenia. Mam w domu psa, kiedyś byłam uczulona na sierść, więc pomyślałam, że to może jest alergia?

KOBIETA ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witam,

Diagnostyka zmian skórnych jest trudna i zawsze wymaga bezpośredniej oceny przez lekarza. Jeśli wspomniana choroba w dzieciństwie rzeczywiście była ospa wietrzną, obecna wysypka ma raczej inną etiologię.

Typowa wysypka alergiczna ma postać pokrzywki i zwykle jest swędząca.
Doradzam udanie się do dermatologa bądź izbę przyjęć szpitala zakaźnego, gdyż rozprzestrzenianie się zmian może być niepokojące i nie należy tego bagatelizować.

Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy