Zapytaj lekarza

1 , 0 3 3 , 1 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wysypka na brzuchu u 12-tygodniowego niemowlęcia po zjedzeniu truskawek przez matkę

Witam. Karmie piersia 12 tygodniowe niemowle. Wczoraj nieswiadoma ze nie wolno zjadłam truskawki. Dzisiaj synus ma na brzuszku wysypke czy to moze byc od truskawek ?nigdy wcześniej nie miał takich krosteczek. Co w takim przypadku robić czekać aż samo zniknie ? Iść do lekarza ?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Zasady szczepień - co musisz wiedzieć?

Choć szczepienia są bardzo ważne dla zdrowia, to igła i strzykawka wywołują krzyk oraz płacz u każdego małego dziecka. Nie powinno to zniechęcać do poddawania szczepieniu swoich pociech. Każdy rodzic powinien dostosować się do podstawowych zasad przeprowadzenia szczepienia, które zostały zaprezentowane w materiale filmowym.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
83 poziom zaufania

Witam, przede wszystkim nie należy jeść więcej truskawek karmiąc piersią, ponieważ są to jedne z najbardziej uczulających owoców. Jeżeli wysypka jest niewielka, to leczenie nie jest konieczne, jeżeli natomiast będzie się nasilać (pomimo odstawienia truskawek), to kontakt z pediatrą jest wskazany.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy