Wysypka na buzi u dziecka i zielona kupa - czy to skaza białkowa?

Witam! Moje dziecko ma prawdopodobnie skazę białkową. Gdy mała skończyła 2 tydzień życia stopniowo wyszła wysypka na buzi, potem zaczęła się rozszerzać na całym ciele, a na końcu pojawiły się zielone kupy (dziecko dodatkowo ma refluks żołądka), drobne krosteczki, skóra zaczerwieniona czasem i sucha. Sterydowa 5% maść od lekarza już nie pomagała. Mała dostała antybiotykową i zaszła ta wysypka, ale nie do końca. Czasem "wyskakują" pojedyncze krostki lub jest lekko wysypana, czy to normalne? Od około tygodnia pije już mleko Bebilon pepti, ale nadal się pojawia zielona kupa, czasem jest prawie normalna, ale często zielona lub i nawet ciemnozielona. Czy to jest normalne? Jak długo trzeba czekać na poprawę? Po zmianie mleka trochę mnie to martwi, czy z dzieckiem jest ok. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję!

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisane zmiany mogą sugerować alergiczne tło objawów, jednak bez możliwości badania lekarskiego, dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości aby udzielić odpowiedzi na zadawane przez Panią pytania.
Po wyeliminowaniu czynnika sprawczego zwykle w przeciągu kilku-kilkunastu dni następuje poprawa i ustąpienie dolegliwości. W tym wypadku z powodu utrzymywania się zmian, konieczna jest niestety ponowna ocena dziecka przez pediatrę, a najlepiej również przez alergologa dziecięcego. Konsultacja powinna być pilna jeżeli dziecko nie przybiera właściwie na wadze.

Pozdrawiam