Wysypka na ciele u 14-latka

Witam . Od tygodnia mój syn (14 lat) ma wysypke . Zaczeło sie na twarzy lecz nie wygladało to jak Rumień . Miał to na jednym policzku i przeszło w tym samym dniu na Szyje . Na nastepny dzien przeszło na Barki i plecy oraz górna klatke piersiową . Wczoraj synowi przeszło na uda i miał je w okropnym stanie . Byłam z nim u 3 lekarzy ogólnych i nie wiedza co to jest. Przekazali nam leki Hydrocortisonum AFP oraz Clemastinum Hasco i emulsja do kąpieli . Co to może być ? W piątek ide z nim do Dermatolo

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, objawy są dość niespecyficzne i mogą świadczyć zarówno o infekcji, jak i o alergii. Jeżeli zastosowane leki nie przyniosą poprawy, to syna powinien zobaczyć pediatra, konsultacja dermatologiczna jest również dobrym rozwiązaniem.
Kontrolować należy temperaturę ciała i sprawdzić, czy dziecko było szczepione przeciw odrze.