Wysypka na pupie i w pachwinach

A jeszcze wracając do wysypki na pupie i pachwinach czy takie zmiany mogą byc spowodowane tzw pieluszkowym zapaleniem skóry??u osoby dorosłej tez może wystapić?jeżeli tak to jak wygląda?i jak mozna nie dopuścic aby inni domownicy zarazili sie grzybicą??

Witam! Tego typu zmiany u osób dorosłych najczęściej dotyczą osób otyłych i zaniedbanych higienicznie. Wyglądają jak odparzenia. Aby nie dopuścić do rozwoju grzybicy przede wszystkim należy dbać o podstawowe zasady higieny.