Wysypka na twarzy po zabiegu kosmetycznym

Szanowna Pani, mam pytanie, zrobiłam sobie zabieg kwasami w salonie kosmetycznym, po zabiegiegu nic mi nie było, jednak po nocy w strefie T, oraz po bokach nosa (lekko na policzkach) wystąpiła mi swędząca, lekko czerwona kaszka. Czy jest to normalna reakcja skóry tłustej/mieszanej na kwas? Nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Przyczyn takiej reakcji może być wiele. Może to być reakcja uczuleniowa, zabieg mógł być źle przeprowadzony, kwas niedokładnie zneutralizowany, reakcja też mogła się pojawić po nałożeniu innego preparatu, niezwiązanego z zabiegiem z użyciem kwasu. Po takim zabiegu skóra jest pozbawiona bariery ochronnej i częściej mogą się pojawiać reakcje podrażnieniowe.
Najlepiej jednak udać się najpierw do salonu, gdzie był wykonywany zabieg.