Wysypka po reakcji słońca na antybiotyk

Witam, tydzień temu zaczęłam brać antybiotyk dalacin c 300 po wyrwaniu ósemki, niestety nie wiedziałam, że nie mogę wychodzić na słońce i dostałam wysypki od reakcji antybiotyk w połączeniu ze słońcem, antybiotyk skończyłam brać w poniedziałek czy mogę już normalnie wychodzić na słońce?

Dalacin c (klindamycyna) nie jest lekiem fotouczulającym skórę. Wysypka pojawiła się jako efekt uboczny leczenia. Jest to częste działanie niepożądane przy farmakoterapii tym lekiem. Może się pani opalać jeśli wysypka już zniknęła

Pozdrawiam