Wysypka podczas antybiotykoterapii oraz gorączka, katar i opuchnięta twarz u 15-miesięcznego dziecka

Witam. dziecko 15 mcy. gorączka 39 stopni, katar, opuchnięcie twarzy. Badanie ogólne moczu w normie, posiew jałowy. Lekarz przepisał amotax. Morfologia monocyty 3krotnie powyżej normy, leukocytopenia ok 2 tys. 3go dnia brak gorączki i wysypka-różowo plamista, niewypukła. Czy odstawić antybiotyk?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę zgłosić się z dzieckiem na badanie. Bez badania, na podstawie samego opisu nie można nic więcej powiedzieć. Wszelkie zalecenia terapeutyczne są możliwe tylko na wizycie lekarskiej, po bezpośrednim zbadaniu pacjenta.