Wysypka, suchość w ustach i zaczerwienie pochwy a uczulenie na antybiotyk

Na poczatku list. pojawil sie u mnie bol gardla i kaszel. Objawy utrzymywaly sie ponad tydzien. Poszlam do lekarza. Dostalam antyb. Ospamox i oslonowo probiotyk. Antybiotyk mnie uczulil - wystapila pokrzywka, swedzaca i bolesna. Lekarz zalecil picie wapna i branie probiotyku. Po kilku dniach swedzenie ustalo, po tygodniu na calym ciele widac juz tylko blade slady. Jednak na nogach wciaz mam ciemne plamki, a skore mam b. sucha (usta tez). Poza tym pojawilo sie zaczerwienienie pochwy. Co robic?

Powinna Pani udać się do dermatologa, żeby ustalić czy zmiany na podudziach są wyłącznie pozostałością po reakcji alergicznej. Jeśli tak, mogą one utrzymywać sie przez pewien czas. Skórę proszę natłuszczać emolientami (Cetaphil DA, Exomega krem, Lipicar baume AP). Natomiast zmiany w pochwie mogą być związane z infekcją drożdżakową, która często występuje po antybiotyku. W zależności od nasilenia Pani dyskomfortu może ona wymagać leczenia, zwłaszcza jeśli nie ustąpi po miesiączce.