Wytrysk na brzuch a prawdopodobieństwo ciąży

Piszę z zapytaniem dotyczącym poniższej sytuacji.Otóż wczoraj kochaliśmy się z partnerem z użyciem prezerwatywy. Wytrysk po jej zdjęciu nastąpił na okolicę mojego brzucha. Po około 5 minutach usiadłam i "stróżka" spermy spłynęła mi w okolice wzgórka łonowego, ale natychmiast ją wytarliśmy, zanim spłynęła niżej i po około 15 minutach wzięłam kąpiel. Czy w tej sytuacji istnieje ryzyko zapłodnienia przez "spłynięcie" plemników do pochwy? Proszę o szybką odpowiedź, ponieważ bardzo się denerwuję...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży właściwie nie istnieje. Nie ma powodów do niepokoju.