Wyznaczenie dni płodnych podczas nieregularnych miesiączkach i starania o ciążę

Witam, współżyłam z partnerem 2.03 i 9.03 owulacje najprawdopodobniej miałam 8.03 (tak wynika z kalendarzyka który prowadziłam, z czego wynika też że następne dni płodne będę miała 28.03) dodam, że ostatnio moje miesiączki stały się nieregularne. Jakie jest prawdopodobieństwo że doszło do zapłodnienia. Dodam, że bardzo chcemy dziecka i najbliższą wizytę u lekarza mam pod koniec tygodnia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli prawidłowo wyznaczyła Pani dni płodne, prawdopodobieństwo zapłodnienia jest naprawdę wysokie. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by określić je w wartościach liczbowych. Gdyby w tym cyklu nie udało się Pani zajść w ciążę, a Pani cykle są nieregularne sugeruję skorzystać z testów owulacyjnych lub monitorowania owulacji poprzez USG.