Wzdęcia, bóle, brak tolerancji na laktozę, dodatkowo hemoroidy

Dzień dobry.Mam 25 l.Od kilku lat męczą mnie różne problemy związane z brzuchem - wzdęcia, bóle, brak tolerancji na laktozę, dodatkowo hemoroidy. W badaniu kału wyszedł pozytywny wynik krwi utajonej(!), przede mną kolonoskopia.W zeszłym roku w styczniu przy okazji innego zabiegu miałam badanie markery CAE. wynik w normie:2,16.Czy mimo takich wyników CAE, w kolonoskopii może wyjść najgorsze?Bo przyznam, że mnie to przeraża.I czy hemoroidy mogły mieć wpływ na badanie krwi utajonej?Dziękuję

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Prawidłowy wynik CEA nie wyklucza nowotworu. Hemoroidy mogą być przyczyną dodatniego testu na krew utajoną w kale. Proszę wykonać zlecone badania.