Wzdęcia brzucha i nasilenie objawów po nabiale

Mam pytanie od jakiegoś czasu mam wzdecia Brzuch zwieksza objetosć mam uczucie pełnosci ale zauwazyłam że gdy zjem jogurt lub wypije mleko te ojawy sie nasilaja i czuje ból brzucha ,brzuch robi sie wydęty i twardy ,cieżko mi sie nawet oddycha Takie obiawy mam też gdy zjem zaduzo ale nie mam bolesci co robić czy może musze mieć gastroskopie mialam juz robione Usg i nic nie wykazalo poradzcie i czy mam powody do obaw ze to może byc jakas powazna choroba

Witam. Opisane objawy najprawdopodobniej związane są z alergią pokarmową, czyli nadwrażliwością na białko. Powinna Pani unikać pokarmów które nasilają dolegliwości. Być może objawy pojawiły się na skutek infekcji i ustąpią samoistnie. Konieczność wykonania gastroskopii powinien rozważyć gastroenterolog po przeprowadzeniu bezpośredniego badania,