Wzdęcia brzucha i oponka

Witam od jakiegos czasu mam problem mam wzdety brzuch. Chodze do siłowni dbam o siebie i na dole zrobila mi sie taka nabrzmiała oponka ! Nie jest to mocno twarde ale napewno nie jest to tłuszcz nigdy bym do tego nie dopuscił. Czy moze to jakies gazy w jelitach to spowodowaly ta opone i jak sie jej pozbyc ! Jem cały czas jak dawniej i cwicze i cos nie tak w nocy czasem mi lekko burczy. Diete mam wysoko białkowa jaka zawsze stosowałem i było ok. Prosze o pomoc w tej sprawie . Pozdrawiam Maciej.

Witam,
W sprawie Pana dolegliwości proszę skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym. Długotrwała dieta wysokobiałkowa może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie.
Pozdrawiam

Witam,

konieczna byłaby tutaj dokładna ocena sposobu żywienia. Ciężko podać przyczynę Pana dolegliwości na podstawie tak niewielu danych. Prawdopodobnie poprzez ograniczanie węglowodanów w diecie ograniczył Pan podaż błonnika, który reguluje pracę jelit.
Najlepiej skonsultować to z lekarzem lub dietetykiem.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl