Co znaczą te bóle brzucha przy diecie wysokobiałkowej?

WItam od jakiegoś czasu mam problemy zbrzuchem.Podczas gdy mialem diete dodam ze cwicze na silowni jakieś 3 -4 miesiące temu wysokobiałkową jadłem rzeczy typu serek wiejski czy jajka zaczol mnie bolec brzuch i uczucie jak y cos wybuchalo w zaladku do teraz co jakis czas mnie boli a do tego zauwazylem ze jak wypilem odzywke bialkowo mialem wieksze zaczerwnienia przy nosie.Bardzo prosze o odpowiedz co to moze byc ? Dziękuje

Witam serdecznie,

ewidentnie jest to reakcja organizmu na nabiał, białko. Jakiego typu jest to reakcja trudno est mi to określić na podstawie tak niewielkiej ilości informacji, która Pan podaje. Mogą to być zwykłe wzdęcia i przelewanie się w przewodzie pokarmowym spowodowane nabiałem a może to być także nietolerancja na laktozę, alergie czy skaza białkowa. Widać też reakcje uczuleniową w postaci zaczerwienienia.
Najlepiej skontaktować się z lekarzem specjalistą i wykonać odpowiednie testy. Zgłosi się Pan do lekarza rodzinnego który pokieruje Pana dalej. Powodzenia.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk