Dlaczego mam problemy z brzuchem?

Mam duży brzuch Tak jakby wzdety z tym że nie boli mnie i jest miękki. Do tego gazy I czesciowe zatwierdzenie oprozniam się lecz rzadziej niż kiedyś. Problem mam już dłuższy czas wątpię że jest to od diety ponieważ gdy byłem na wakacjach problem zniknął a jadłem wszystko. Miałem usg5brzucha jest ok. Jem zdrowo serki wiejskie kurczak wołowina ryż płatki owsiane menu jest od dawna nie zmienne i nigdy nie było problemów.?

Witam serdecznie,

jako pierwsze w swoim menu wymienia Pan serki wiejskie a to właśnie one często powodują wzdęcia i gazy. Pisze Pan że jadłospis nie zmienił się od dawna ale może z wielkiem u Pana spada zdolnośc do trawienia laktozy zawartej w produktach nabiałowych. Proszę spróbować zmniejszyćilość nabiału i wyeliminować serki wiejskie lub wybierać te bez laktozy.
Ponadto proszę pić około 2l wody dziennie.
Jeżeli problem nie ustąpi należy udać sę do lekarza.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk