Czy osoba z nietolerancją laktozy nie może przytyć?

Teoretycznie, jeżeli ktoś ma nietolerancję laktozy i nie trawi cukru mlecznego, tym samym go nie metabolizuje, więc w takim razie, nie jest w stanie od niego utyć?

Dzień dobry,

tycie jest rozbudowanym procesem i nie jest to tyko uzależnione od spożywania mleka i tolerancji laktozy. Samo mleko zawiera niewielką ilość cukru mlecznego, co nie ma znacznego wpływu na wzrost masy ciała.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam serdecznie,
tycie nie zalezy jedynie od spożycia cukrów. To że cierpi Pani na nietolerancję laktozy nie znaczy że Pani nie przytyje. Wszystko zależy od całości diety i aktywności fizycznej.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk