Jaką dietę powiną stosować osoba z insulinoopornością i chorobą Hashimoto?

WITAM,MOJA 17 LETNIA CÓRKA MA INSULINOOPORNOŚĆ I CHOROBĘ HASHIMOTO.NIE UMIEM DO NIEJ DOTRZEĆ ,NIE CHCE STOSOWAĆ DIETY.POZA TYM JEST BARDZO MAŁO PRODUKTÓW KTÓRE ONA ZJE.Z OWOCÓW I WARZYW JE TYLKO JABŁKA I WINOGRON,TRUSKAWKI W SEZONIE.CZY ZNAJĄ PAŃSTWO JAKIEŚ DOBRE KSIĄŻKI Z PRZEPISAMI DLA TAKICH NIEJADKOW.MOJA CÓRKA CHCE JEŚĆ TO CZEGO NIEPOWINNA,JAK MAM DO NIEJ DOTRZEĆ.PROSZĘ O POMOC.POZDRAWIAM.

Witam

Córka mająca 17 lat mimo, że jest osobą niepełnoletnią rozumie doskonale jak dorosły. Należy przedstawić prawdę zdrowotną o nie leczonej insulinooporności. Dobrze gdyby na ten temat z nią porozmawiał lekarz diabetolog prowadzący. Co do hashimoto to dieta uzależniona jest od tego czy ma nietolerancje na laktozę i gluten jak to często bywa u osób z tą chorobą. Jeśli przeciwciała są wysokie to w większości przypadków dieta restrykcyjna mocno obniża przeciwciała i powoduje, że tarczyca nie będzie dalej "zjadana". Najpierw córka musi usłyszeć poważne konsekwencje zdrowotne aby zrozumieć, że to jest walka o jej życie- poważna i trudna walka. Bez jej chęci zmiany Pani nie jest w stanie sama upilnować już prawie dorosłej osoby. Nakłanianie do jedzenia pojedynczych produktów nic nie da. Czeka Was poważna rewolucja w głowie- nastawienia i później na talerzu. Kiedy będzie chęć zmiany polecam wizytę u dietetyka, który pokaże jak wyglądać powinna diety dla córki. Pozdrawiam
Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

Witam,
córka ma aż 17 lat więc należy z nią poważnie porozmawiać o konsekwencjach nie stosowania odpowiedniej diety przy opisanych problemach.
Jeżeli chodzi o dietę przy insulinooporności i chorobach tarczycy wymagany jest indywidualny jadłospis. Zachęcam do lektury moich artykułów w tym temacie:
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16326,jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy
http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16571,co-jesc-przy-niedoczynnosci-tarczycy-i-hashimoto

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk