Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przy nietolerancji laktozy można jeść majonez?

Przy nietolerancji laktozy mozna jesc majonez??
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,
Generalnie majonez nie zawiera laktozy, jednak warto zwrócić uwagę na skład oraz to czy dany produkt nie zawiera śladowych ilości laktozy o których producent ma obowiązek informować na opakowaniu.
Pozdrawiam

0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Dzień dobry!
Prawdziwy i dobry jakościowo majonez nie zawiera w swoim składzie laktozy. Natomiast może się tak zdarzyć, że będzie on tak zwanym ukrytym źródłem laktozy, czyli będzie zawierał produkty mleczne, które mają w sobie laktozę. Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku sosów majonezowych z różnymi dodatkami, np. mleka w proszku czy jogurtu. Aby mieć pewność najlepiej sprawdzać skład umieszczony na etykiecie produktu. Jeśli w takim majonezie czy sosie będzie laktoza wówczas będzie ona wypisana na etykiecie i zaznaczona pogrubioną czcionką.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać: Nietolerancja laktozy – nie taki diabeł straszny jak go malują! http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/nietolerancja-laktozy-nie-taki-diabel-straszny-jak-go-maluja.html?c=9

Dietetyk udzielający konsultacji dietetycznych w poradni w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy