Jaki jest zamiennik leku Amaryl?

Od tygodnia przyjmuje Amaryl 1. Z dnia na dzień coraz bardziej boli mnie brzuch i jest bardzo wzdety. Do tego pojawiły sie straszne zawarcia.Boje sie cokolwiek zjeść zeby nie było jeszcze gorzej. Nadmieniam, ze mam refluks żoladkowo-przelykowy, nadwrażliwego jelita i nietolerancje laktozy. Czy istnieje jakiś zamiennik, który wyeliminuje mi efekty uboczne? Będę wdzięczna za odpowiedz, pozdrawiam.

Witam
To lek, który powinien być skonsultowany i ewentualnie wymieniony z pomocą lekarza diabetologa. Nie może Pani sama zamienników stosować. Przy problemach z refluxem i nadwrażliwości każde leki będą powodować podrażnienie a w dodatku lek zawiera laktozę. W początkowej fazie gdzie ma Pani bóle brzucha zalecam dietę lekkostrawną, gotowaną bez laktozy.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu