O czym mogą świadczyć uporczywe wzdęcia?

Witam serdecznie! Jakiś czas temu zaczęłam miewać okropne wzdęcia. Po wizycie u lekarza rodzinnego, doktor stwierdził nietolerancję laktozy, wzdęcia minęły. Niestety pojawiły się kolejne dolegliwości: czasami dziwnie "boli" mnie żołądek, trochę kłuje, trochę ćmi, po chwili przechodzi. Najgorsze jest chyba ciągłe uczucie "kluski" w gardle, jakby się coś przykleiło. Nie można tego odchrząknąć, przełknąć. Czy możliwe, ze ma to związek z helikobacter, lub chlamydią w gardle? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie, może być konieczna diagnostyka u gastroenterologa.