Ból brzucha i biegunka po produktach mlecznych

Witam! Nigdy nie trafiłam na lekarza który umiał by powiedzieć co mi jest. Od ok.14 roku życia staram się nie spożywać produktów mlecznych ponieważ powodują u mnie bóle brzucha i biegunki. Zazwyczaj lekarze mówią że to nietolerancja laktozy,ale czy gdyby tak było to nie szkodziła by mi np. czekolada mleczna albo ciasta w których są jajka i mleko? Również ani na margarynę czy masło nie mam żadnych reakcji. Każdy lekarz mówi coś w myśl " gdyby mi coś szkodziło to bym tego nie jadła". Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, często bywa tak, że osoby z nietolerancją laktozy nie tolerują mleka, ale już produkty mleczne takie jak kefiry, czy jogurty jedzą bez dolegliwości, gdyż są poddane częściowej hydrolizie. Pozdrawiam.