Wzdęcia i nadmierne gazy

Od ponad roku mam problem ze wzdęciami i nadmiernymi gazami. Utrudniają mi one życie i przebywanie w towarzystwie. Nie zauważyłem wpływu pokarmów na te objawy. Kilka miesięcy temu miałem problem z zębem i dostałem antybiotyk - Dalacin. Ząb przestał boleć i problem z gazami też ustąpił - na ok. 1,5 miesiąca. Potem wszystko wróciło. Moja dziewczyna ma podobne objawy. Może to bakterie i się zarażamy wzajemnie? Byłem u dwóch gastrologów i mi nie pomogli. Kolonoskopia nic nie pokazała. Co mi dolega?

Aleksander Ropielewski

Ciężko mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Konieczna jest analiza diety i dotychczasowego leczenia.