Wzdęty brzuch i rozpulchniona macica jako oznaki ciąży

Czy to ciąża? Witam.Stosunek uprawiam w dni płodne i niepłodne bez zabezpieczenia. Ostatnio po miesiączce (na początku sierpnia) krwawiłam, miałam zatrucie, wymiotowałam, temp. 39'C. Jednak mam brzuch jakby wzdęty, trochę powiększony i macica też wydaje się rozpulchniona (a mam dni niepłodne), a OB morfologii wyniosło 40. Czy to może wskazywać na ciążę? Testu jeszcze nie robiłam. Moja mama wspominała, że będąc w ciąży miała okres. Czy to możliwe? Okres powinnam dostać za tydzień.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Istnieje ryzyko ciąży. Wskazane wykonanie testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączki lub po tym terminie lub już teraz - oznaczenie poziomu beta-hCG we krwi. Mama pewnie miała krwawienie implantacyjne lub plamienia śródciążowe, które mylnie brała za miesiączkę.