Względna centralna stenoza kanału kręgowego

Badanie MR wykazuje przysrodkowo-prawoboczną przepuklinę krążka m/kręgowegoL1/L2,o wym.13,0x9,0x6,5mm.Masa przepukliny sięga ponizej poziomu szparym/trzonowej,z wypełnieniem zachyłka kanału kręgowego po stronie prawej Objawy ucisku oponowo-korzeniowego po stronie prawej. Zastarzała przepuklina krążka m/kręgowegona poziomieL5/S3(doogonowa migracja).Zmiany degenaracyjne ww krążków.Zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych .Względna centralna stenoza kanału kręgowego.Stożek rdzeniowy jednorodny

Witam,
jeżeli są dolegliwości bólowe należy skonsultować sytuację z neurochirurgiem, który zróżnicuje objawy i zadecyduje czy podejmie się leczenie zachowawcze czy operacyjne. Nawet jeżeli padnie decyzja o operacji należy podjąć próbę leczenia zachowawczego. Najsensowniejszym rozwiązaniem będzie terapia z użyciem trakcji mechanicznej sterowanej komputerowo lub przez ręce terapeuty. Zabieg ten spowoduje zmniejszenie ucisku przepuklin na tkankę nerwową. Dodatkowo delikatny masaż i nagrzewanie w domu termoforem. Pozdrawiam Dziękuję.