Silna bolesność kręgosłupa a wynik MRI

Mam 27 l. w związku z silnymi bólami kręgosłupa wykonałem rezonans ,,spłycenie lordozy lędźwiowej z niewielkim kyfotycznym ustawienie.Obecny jest szczątkowy krążek międzykręgowy na poziomie S1/S2. Na poziomie L5S1 stwierdza się dużą szerokopodstawną pośrodkowo-prawoboczną przepuklinę krążka międzykręgowego, która uciska worek oponowy, korzenie nerwowe z przewagą po stronie prawej i zwęża otwór międzykręgowy" Proszę o opinie. czy potrzebna jest operacja czy może jakieś ćwiczenia i rehabilitacja ?

Witam,
póki nie ma promieniowania do kończyny i osłabienia siły mięśniowej (potwierdzonych testami klinicznymi) to należy podjąć próbę leczenia zachowawczego. To co może boleć to stawy międzykręgowe, opona twarda i inne tkanki miękkie otaczające kolumnę kręgosłupa. Proponuj udać się do osteopaty, terapeuty manualnego/ fizjoterapeuty, który zróżnicuje czy bóle są korzeniowe czy rzekomokorzeniowe i zaleci wtedy odpowiednie leczenie. Jeżeli bóle będą wynikać z ucisku na struktury nerwowe proszę pamiętać o możliwości wykorzystania trakcji kręgosłupa (ręczenie lub przy użyciu urządzenia komputerowego). Do czasu konsultacji nagrzewać bolący obszar termoforem lub polewać gorącą wodą do powstania czerwonej plamy i sprawdzić czy przynosi ulgę. Pozdrawiam Dziękuję