Wyjaśnienie wyniku opisu RTG kręgosłupa piersiowego

Witam.Bardzo proszę o wyjaśnienie opisu z RTG kręgosłupa piersiowego: Skrzywienie lewoboczne. Drobne osteofity na przednich krawędziach trzonów. Przekostnienie zarysów płytek granicznych.Uwapnienia w aparacie wezadłowym przednim.Opis RTG lędźwiowego ; Skrzywienie prawoboczne. Drobne osteofity na przednich krawędziach trzonów L4-L5. przesuniecie linii statycznego obciążenia ku przodowi.Na kręgosłupie szyjnym z badania TK wyszło ze są 3 przepukliny uciskające na worek oponowy.Cechy stenozy bezw

Witam,
wyniki RTG mówią jedynie zmianach sklerotycznych oraz o ustawieniu kręgosłupa, które to ustawienie można zmienić technikami z terapii manualnej (nie masaż, masaż nie sięgnie do stawów jedynie wyreguluje napięcie mięśni) także można się udać do fizjoterapeuty, który posługuje się technikami osteopatycznymi (terapia manualna). Dodatkowo może wykonać badanie różnicujące czy w odcinku szyjnym przepukliny powodują objawy neurologiczne. Jeżeli tak to na konsultację do neurochirurga. Jeżeli nie to terapeuta będzie wiedział jakie wykonać zabiegi z zakresu leczenia zachowawczego (głównie będzie chodziło o zabieg trakcji i terapię manualną tkanek miękkich okołostawowych stawów międzykręgowych odcinka szyjnego kręgosłupa). W domu z bólem można sobie pomóc gorącym termoforem. Nagrzewać do powstania czerwonej plamy na skórze. Będzie to znaczyło, że fala podczerwona w postaci ciepła dotrze w tkanki na odpowiednią głębokość, rozszerzą się naczynia, zablokuje informację bólową i w końcowym efekcie da również rozluźnienie. Pozdrawiam Dziękuję