Wzmożona kurczliwość mięśniówki jelita

Proszę o interpretację Rektoskopia: na gł ±20cm od zwieracza zewn. widoczne miejsce zespolenia (po usunięciu guza zgięcia esiczno-odb.–D37.5) jest asymetryczne z egzofityczną, polipoidalną, kruchą zmianą śr ±5-6mm. Pobrano do badania(2). Za zespol. na gł. ± 25-30cm usunięto siedzącego polipa śr. ±4mm. Pobrano do badania(1).Kurczliwość mięśniówki jelita za zespol. jest wzmożona, mniejsza w okolicy zespol. i poniżej, ale widoczna.Rozp. hist-pat. ad1 Adenoma tubulare LG, ad2 Granulatio et necrosis.

Lek. Tomasz Budlewski

Wynik histopatologiczne wskazują na gruczolaka cewkowego oraz ziarnina z martwica. A z jakiego powodu nie było wykonanej Kolonoskopii? Proponuje udać się do lekarza chirurga kolorektalnego.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

podczas rektoskopii usunięto dwa polipy. W badaniu histopatologicznym pierwszego rozpoznano gruczolak cewkowy. W drugim wykazano ziarninowienie oraz martwicę. Konieczna dalszą kontrola.

Pozdrawiam.